fbpx
 

Neden Amerika'da Şirket Kurmalıyım? | Suspendplus.com

25 Kasım 20190

Amazon’da bir şeyler satmaya başlamak için bir Limited Liability Company (LLC) kurmanıza gerek yoktur ancak, Amazon işiniz için bir LLC oluşturmak hem bazı önemli avantajlara sahip olmanızı hem de bireysel olarak ürünler satmak sonucunda oluşabilecek risklerin kalkmasını sağlar. Bu risklerin çoğu finansal ve yasal koruma ile ilgilidir. Şimdi ufak bir satıcı olsanız bile, Amazon işiniz birdenbire büyümeye başlarsa ne olacak? Ya da birisi pazarda sizinle kavga etmeye başlarsa? Bir korumanız var mı? Amazon hesabınız korunuyor mu? Amazon gözünde güvenilir bir satıcısı mısınız? Suspend sorunlarına karşı bir yol haritanız mevcut mu? Vergi sorumluluklarınız ne olacak?

Amazon gibi bir internet pazarında işinizi büyütürken kendinize sormanız gereken çok önemli sorular var. Ürününüz hatalıysa veya müşteri ürünün sıkıntı yarattığına inanıyorsa, size karşı maliyetli bir dava açabilir. Bu sizin işinizi, değerli zamanınızdan, enerjinizden ve finansal kaynaklardan uzaklaştırabilir. Ancak, bir LLC oluşturursanız, işletme varlıklarınız kişisel varlıklarınızdan ayrı olacağı için en azından finansal olarak kişisel varlıklarınızı güvene ve sağlama almış olacaksınız. Kasten sizi aldatmaya, hesabınızı suspend etmeye veya ürününüzün pazardan düşmesi için çalışan alıcı görünümlü rakipleriniz de olabilir. Böyle bir senaryoda LLC şirketiniz sizin yasal anlamda korunmanıza yardımcı olacaktır. Ürünlerinizi pazarda satmanızdan ticari bir gelir elde ettiğiniz için verginizi ödemeniz de gerekiyor. Eğer vergilerinizi vaktinden önce hesaba katmazsanız, hükümete karşı dolgun bir vergi borcu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Member-Managed LLC vs Manager-Managed LLC

Ayrıca bireysel satışa devam ederseniz kişisel varlıklarınız, ticari borçların ödenmesi için de kullanılabilir bundan dolayı LLC gibi ayrı bir tüzel kişilik ile birlikte satış yapmak önerilir. Eyaletler ve federal hükümet tarafından tanınan bir şirket ile bu işi yapmanız; sadece adres ve kimlik bilgileriyle bireysel olarak yapmanızdan çok daha güvenlidir. Bundan dolayı Amerika’da kuracağınız şirket sayesinde Amazon sizi diğer bireysel satıcılardan daha güvenilir bir konumda görecektir ve bireysel satıcılar gibi “sebepsiz”, “uzun” suspend süreçleri yaşamayacaksınızdır. İş modeli seçiminizden veyahut ürünlerinizi Amerika’dan tedarik etmek isteğinizden dolayı iç piyasadaki firmalarla iletişime geçmeniz gerekebilir ve neredeyse tüm toptancılar muhattabın bir şirket olmasını beklemektedir. Bundan dolayı kuracağınız şirket Amerika’daki toptancılarla da rahatlıkla çalışmanızı sağlayacaktır.

Suspendplus olarak Amerikalı iş ortaklarımız ile birlikte operasyonunuza ve Amazon’a en uygun şirket tipini belirliyor ve şirketinizin açılış işlemlerini başlatıyoruz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bize Yazın
Amazon danışmanlığı programımıza ilişkin tüm sorularınız için haftanın yedi günü 24 saat bize ulaşabilirsiniz.
aliyalcinonline.com
Bizi Takip Edin
Hizmetlerimizle ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz.
Bize Yazın
Amazon danışmanlığı programımıza ilişkin tüm sorularınız için haftanın yedi günü 24 saat bize ulaşabilirsiniz.
aliyalcinonline.com
Bizi Takip EdinBizi Takip Edin
Hizmetlerimizle ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz.