fbpx
 

USPS Form 1583 Nedir? | Suspendplus.com

26 Kasım 20190

United States Postal Service, Amerika Birleşik Devletleri Anayasası tarafından açıkça yetkilendirilmiş, Amerika Birleşik Devletleri’nde posta servisi sağlayan ve hükümetin sorumlu olduğu bir kurumdur. ABD Posta Servisi, postaların nasıl alınacağına, virtual business address sağlayıcılarının (CMRA) ne tür prosedürlere uyacağına dair düzenlemeler yapmaktadır. USPS Form 1583 ise bir CMRA’yı müşterinin adına posta almaya yetkili kılmak için kullanılır ve virtual business address alıcısının bir adrese resmi ve yasal olarak bağlı olmasını sağlar. CMRAların kişilere, şirketlere business address vermesi için bu formun yasal olarak doldurulması zorunludur. Aksi takdirde alınan o adres, hiç bir şekilde ne şirket için ne de kişi için yasal anlamda kullanılamaz.

Diğer şirket açma hizmeti veren aracı firmalar/kişiler işletme adresize ya Türkiye adresinizi ya da registered agent adresinizi yazıyorlar. Türkiye adresiniz yazıldığı zaman Amazon hesap açılımında sıkıntılar yaşanıyor çünkü şirket adına açılabilecek en iyi banka çözüm yolu olan Payoneer business, sadece şirketin açıldığı ülkeden bir adres kabul ediyor. IRS’in veri tabanındaki adres ile bank statementtaki adres uyuşmadığı zaman ise hesap suspend olabiliyor. Bundan dolayı Amerika’daki şirket adresinize Türkiye’deki adresi yazmak hüsran yaratabilir. Diğer taraftan registered agent adresi yazmak da çok büyük bir problem. Eyaletlere göre farklılık gösterse de, hem Delaware’de hem Wyoming’de aynı registered agentın adresi üzerine birden fazla şirket açılabiliyor.

Siz bu adres üzerine açılan bir şirkete, bir Amazon hesabı açarsanız; aynı adresli bir başka firma aynı şekilde Amazon hesabı açmış ise veya açacağı zaman hesaplarınız ilişkilendirilebilir ve yine büyük bir hüsran yaratabilir. Ancak maliyeti bazen 0 dolar bazen yıllık 50 dolar olduğu için, Amazon’un çalışma sistemini bilmeyen aracı firmalar, kişiler bu yolları tercih edebiliyor. 

Suspendplus olarak Amazon’un hesap açılımı hakkındaki tüm küçük detayları biliyoruz ve danışanlarımızla birlikte buna en uygun olan yoldan ilerlemek için de şirket adresi alımında anlaşmalı olduğumuz CMRA’a bu yasal belgeyi sunuyoruz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bize Yazın
Amazon danışmanlığı programımıza ilişkin tüm sorularınız için haftanın yedi günü 24 saat bize ulaşabilirsiniz.
aliyalcinonline.com
Bizi Takip Edin
Hizmetlerimizle ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz.
Bize Yazın
Amazon danışmanlığı programımıza ilişkin tüm sorularınız için haftanın yedi günü 24 saat bize ulaşabilirsiniz.
aliyalcinonline.com
Bizi Takip EdinBizi Takip Edin
Hizmetlerimizle ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz.