fbpx
 

Neden Registered Agentınız Bir Şirket Olmalı?

28 Kasım 20190

Eyalet sekreterleri, şirketin sıkıntılarını sorunlarını Registered Agent ile paylaşmakta ve şirket sahibine ulaştırıldığını kabul etmektedir. Registered agent bir kişi veya şirket olabilir ancak kesinlikle fiziksel bir adrese sahip olmalıdır. Bu adresteki söz konusu kişi veya şirket müsait olmasa bile, gelen postaların sık sık alınması ve incelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde size geç ulaşabilecek bir uyarı, şirketinizi kaybetmenize bile sebebiyet verebilir. Ayrıca eyalet içinde yaşamayan Registered Agent’a sahip şirketler, devlet sekreteri tarafından feshedilebilmektedir.

Posta Kutusuna Şirket Açmak

Eyaletler ve federal hükümet tarafından yasal belgelerin ulaştırması için görevlendirilen çalışanlar mevcuttur ve bu çalışanlara Process Server ismi verilir. Eğer bir Process Server, Registered Agent’ınıza ulaşamaz ise ilgili eyalete, mahkemeye dökümanların ulaşmadığını bildirerek şirketinizi çok büyük sıkıntıya sokabilir. Registered Agent’ınız bir kişi ise (siz, aile dostunuz, arkadaşınız, tanıdığınız vb) böyle bir durumu yaşamanız kaçınılmazdır. 

Eğer şirketinizin Registered Agent’ı bir kişi ise aşağıdaki sebeplerden dolayı Process Server ona yani şirketinize erişemeyebilir:

  • kişi çalışma saatlerinde* adresinde olmayabilir, (*Eyaletler, Registered Agent’ınızın normal çalışma saatlerinde görevlerini yürüttüklerini kabul eder.)
  • kişi tatile çıkmış olabilir,
  • kişi başka bir yere taşınmış ve bunu bildirmemiş olabilir. 

Elbette her gün şirketiniz için Registered Agent’a bir yasal belge ulaşmayacaktır ancak önemli zamanlarda  bu bildirinin size ulaşmaması büyük sorunlara yol açabilir. Bu anlamda eyaletlere ticari kayıtlı Registered Agentları kullanmanız sizin ve işletmeniz için daha güvenli olacaktır. Böylelikle Registered Agent’ınız şu an adresinde mi, tatile çıktı mı diye endişenlenmenize gerek kalmaz. 

Suspendplus olarak tüm eyaletlerde ticari kaydı bulunan Amerikalı iş ortağımız ile birlikte danışanlarımıza Registered Agent hizmeti vermekteyiz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bize Yazın
Amazon danışmanlığı programımıza ilişkin tüm sorularınız için haftanın yedi günü 24 saat bize ulaşabilirsiniz.
aliyalcinonline.com
Bizi Takip Edin
Hizmetlerimizle ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz.
Bize Yazın
Amazon danışmanlığı programımıza ilişkin tüm sorularınız için haftanın yedi günü 24 saat bize ulaşabilirsiniz.
aliyalcinonline.com
Bizi Takip EdinBizi Takip Edin
Hizmetlerimizle ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz.