Amazon’a Uygun Şirket Nedir? - suspendplus.com

4 Kasım 2021by Suspendplus0

Amazon’a Uygun Şirket Nedir?

Bildiğiniz gibi piyasada bir çok Amerika’da şirket kurulumu yapan firma mevcut ancak bu hizmeti veren firmalar Amazon şirket hesap açılışında yaşanan sorunları, Amazon’un neler beklediğini bilmedikleri için şirket kurulumu tamamlandıktan sonra müşterileri Amazon şirket hesap açılışında çok sorun yaşıyor. Bu konuda haftada en az 3–4 mail alıyoruz, “bu firmadan şirketimi kurdum, işlemleri tamamladım ancak Amazon hesabım suspend oldu, Amazon bana bunu dedi, şunu dedi” tarzında ve bu kişilerle konuştuğumuz, sorunlarını çözdüğümüz zaman ise o firmaları seçmelerinin asıl nedenin çok ucuz fiyat sundukları için olduğunu söylüyorlar.

Böyle durumlar görünce de hep aklımıza gelen ilk cümle, atalarımızın sözlerinden birisi olan “ucuz etin yahnisi yenmez” oluyor. Bu her konuda milletimizin gösterdiği bir reaksiyon. Normal şartlarda gerçekten uygun fiyatlı olan bir şeyin yerine, “o o kadar para etmez, daha ucuzunu hallederiz, çözeriz” mantalitesi ile bir çok bilgi, birikim, tecrübenin sonucunda çıkan meyveleri kaçırıyorlar. Amazon’a uygun şirket kurulumunda da durum aynı. Dilerseniz youtubedan, internetten 30–40 dakikalık bir araştırma ile de şu an sizler de şirketinizi hiçbir aracı firma olmadan kurabilirsiniz fakat bu şirketinizin Amazon’a kesinlikle uygun olmayacağını söylemek isteriz. Peki bu Amazon’a uygun şirket nasıl oluyor, Amazon için her şirket aynı değil midir, neden farklılıklar var ona değinelim.

Öncelikle şirketinizi kurmadan önce veyahut farklı bir aracı firma ile şirketinizi kurmadan önce bir şirket ismi belirlemeniz gerekiyor. Yapılabilecek hataların ilki burada yapılıyor. Hatırlarsanız zamanında bireysel hesapların açılışında da birçok kişi Türkçe karakterden, farklı sebeplerden dolayı isim soy isim sorunu yaşıyordu. Şirket hesap açılımında da aynı şekilde kullanılmaması gereken karakterler, noktalama işaretleri, hatta kelimeler bile mevcut. Eğer bu bilgiye sahip değilseniz, bu bilgiye sahip olmayan bir firma ile birlikte çalışıyorsanız sadece şirket isminden dolayı bile Amazon’daki hesabınız suspend olabilir ve bu suspend nedenini 2–3 ay sonra destek ekibinden öğrendiğiniz zaman hatanızı düzeltmek çok maliyetli olabilir.

Bir diğer husus şirket adresiniz. Amazon’a uygun şirket kuruluşunda belki de en çok rastlanan hatalardan birisi. Blog yazımızda da bunun farkındalığını 1–1.5 sene önce yaratmak istemiştik ve posta kutusu üzerine şirket açmanın ileride tamimiyle hayal kırıklığı yaratabileceğine, ilişkilendirilmiş hesaplardan tutun, sebepsiz suspendlere kadar birçok soruna yol açabileceğini kaleme almıştık, canlı yayınlar yapmıştık. Bizim uyarımızı, dikkatimize önem veren firmalar ve kişiler şu an sorunsuz şekilde satışlarını yapıyorlar, o zaman bizlere bir nevi çamur atmak isteyen kişiler ise bizlerden durumlarını düzeltmek için hizmet aldılar. Şirketinizin adresinin sadece sizin tarafınızdan kullanılması, posta kutusu üzerine olmaması, başka bir ülkede adresin karşılığı olmaması gibi gibi birçok önemli nokta mevcut. Bu noktaları atlayıp, bir mali müşavirin evinin adresi üzerine şirket kurmak veyahut yıllık 3–5 dolarlık maliyeti olan belki de binlerce kişinin aynı anda kullandığı posta kutularını kullanmak veyahut Türkiye’de bir adres kullanmak gibi bir hata yaparsanız bunun düzeltilmesi belki de şirket kuruluşunda harcadığınız miktardan fazla olacaktır.

Amazon’a Uygun Şirket Nedir? Amerika’da Şirket Kurmak

En önemli nokta ise şirketinizin sahip olduğu belgeler. Bildiğiniz gibi oto suspend sonrası, Amazon sizden kredi kartı/banka kartı ekstresi/business license/utility bill gibi belgeler istiyor. Burada sizin tüm belgeleri bir arada sunmanız sizin artınıza olacaktır. Sadece Business License atmakla, sadece Utility Bill atmakla artık hızlıca hesap açılış devri kapandı. Bunların yanında hesap açılış sırasındaki görüntülü görüşmede olsun, daha sonraki caselerde olsun elinizde Articles of Organization, S&R of the Organizer, Operating Agreement, Banking Resolution, Office Agreement, Lease Agreement gibi belgelerin olması artık Amazon tarafından teşekkür edilecek noktaya getiriyor.

Son noktalardan bir tanesi ise hesap açılışında kullanılacak olan şirkete ait banka hesabı ve kredi kartı. Şirkete ait banka hesap ile ilgili bilgileri önceki bölümümüzde vermiştik, burada yapacağınız bir hata artık o şirketi hesap açılışında kullanamamaya kadar gidecek bir sorun oluşturabilir.

Öte yandan orada kullandığınız kredi kartının tipi, adresi, kimin üstüne olması ise kesinlikle ama kesinlikle bu konuda bilgi sahibi olan kişiler, danışmanlık şirketleri tarafından öğrenilmesi gerekmektedir.

Suspendplus olarak Amazon’a uygun şirket kurulumuna önem vererek, operasyonunuza değer katmak için hizmet veriyoruz.

Detaylı bilgi için: https://www.suspendplus.com/amerikada-sirket-kurulumu/

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası