Amazon'da birden fazla nasıl hesap açılır? - suspendplus.com

6 Şubat 2021by Suspendplus2

Amazon'da birden fazla nasıl hesap açılır?

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Amazon’da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır? (Amazon Satıcı Hesap Açma 2021)

Amazon’da satış yapmak istiyorsunuz; ancak ilk açtığınız hesap bir sebepten dolayı sistemde aktive olmadı. Hemen pes etmeyin, ikinci hatta üçüncü kez hesap açabilirsiniz. Peki, nasıl? Bu konuda dikkat etmeniz gereken çok önemli detaylar var. Sizinle bunları paylaşacağım.

Amazon Blackhat hesap açılışı

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Şimdi gelelim birden fazla hesap açmanız gerektiğinde yapmanız gerekenlere. Biz bunu çok uzun zamandır yapıyoruz ve bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadık. O yüzden öncelikle bizim gittiğimiz adımları dikkatlice uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Ama unutmayın ki bizim başımıza bir şey gelmemesi, sizin de başınıza bir şey gelmeyeceği anlamına gelmiyor.

Bir kişi adına ekstra çok fazla hesap

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Öncelikle ne gibi durumlarda aynı kişi birden fazla hesap açmak zorunda kalıyor konusuna açıklık getirelim istiyoruz. Kendiniz hesap açılışı için deneme-yanılma yaptınız ve hesap açılışınız gerçekleşmedi diyelim. Ve etrafınızda da üzerinden hesap açacağınız kimse de yok. Bu durumda mecburen kendi adınıza yeniden hesap açılışı yapmak zorundasınız.

Amazon Hesap İlişkilendirilmesi

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Hesabınızın ilişkilendirilmemesi için ne gibi kriterlere dikkat etmelisiniz ve başınıza olası neler gelebilir? İşte sorularınızın cevapları burada…

Kısaca; Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır? Avustralya Amazon FBA Private Label

Pasaportuzla hesap açılışı yaptığınızı düşünelim… A Adres, A telefon numarası, A kredi kartı ile hesap açtınız. Ve bu olmadı.

Yeni kimlik belgenizle ikinci kez hesap açmayı deneyebilirsiniz. Ama işte kritik nokta; asla aynı adres, telefon ya da kredi kartı numarası vermemelisiniz. Bu durumda B Adres, B telefon numarası, B kredi kartı ile hesap açmalısınız.

Bu da olmazsa… Başka bir hesap açılışı deneyebilirsiniz; ve tabii ki ilk 2 denemenizde kullandığınız bilgileri unutun, onları kullanmayarak bunu yapmalısınız.  Örneğin bu sefer sürücü belgenizle girebilirsiniz. Ve C Adres, C telefon numarası, C kredi kartını kullanmalısınız.

Eğer bunlara dikkat ederseniz, hesap açılışında bir sorun yaşamazsınız.

Amazon Suspend

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Biz bu güne kadar genelde iki tane deneyerek hesap açılışı gerçekleştirdik. Üçüncüyü denemek açıkçası biraz aşırıya kaçıyor ve sıkıntılı. O nedenle genelde iki kere denemeyi tavsiye ediyoruz. Bir kere üçüncüyü denedik suspend’de kaldı ama sonra sorun çözüldü.

Birden fazla hesap açılışında dikkat edilmesi gerekenler?

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Burada dikkat etmeniz gerekenler neler?

İki hesap açtınız diyelim, yarın öbür gün hangi bilgisayardan girdiğinizi hatırlamayabilirsiniz. Ve siz yanlışlıkla açamadığınız hesabın bilgilerini girmeye çalıştığınızda, Amazon bilgi sistemi bunu hemen anlayacaktır ve açılmış hesabınızı suspend edecektir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar iki hesabı açmayı denerken kullandığınız wi-fi bile aynı olmasın.  Bu da başınıza dert açabilir. Sırf bu yüzden bile suspend olabilirsiniz

WIFI ve Sanal sunucu

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Diğer bir senaryoda, hesabınızı açtınız ve işlem yapmaya başladınız diyelim, kesinlikle buna da güvenip eski hesabınızı aynı bilgisayardan kesinlikle denemeye kalkmayın. Tekrar deneme yaparken aynı bilgisayar, wi-fi kullanmayın ve hatta sanal sunucu üzerinden de ilerlemeyin.

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılışında dikkat edilmesi gerekenler?

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Ancak şu olabilir; işi ilerletmek için ayrı ayrı şirketler kurabilirsiniz. Örneğin; pasaportunuzla şahıs işletmesi açtınız, oradaki vergi numarası farklı olacaktır. Sonrasında şahıs işletmesini kapattınız bir hafta sonra limited şirket açtınız diyelim. Amazon buna izin veriyor; çünkü farklı işletmeler farklı vergi numaraları demektir.

Amazon'da ekstra satıcı hesabı açmak

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Bu konuya açıklık getirmek istedik; çünkü çok fazla kendim hesap açmıştım şimdi ikinci hesabı açamıyorum, hesap açılışı yaptım ama olmuyor gibi çok fazla soru alıyoruz. Bunu daha önce de bir örnekle açıklamıştım. Eğitimlerimizin de bir parçası. Umarım kendinize başka bir hesap açılışı yapabilirsiniz. İleride de bu yönde video’lar yapacağız. Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Amazon'da ekstra fazla hesap açılışın önemi

Amazon'da bir kişi adına birden fazla nasıl hesap açılır?

Son olarak yine vurgulamak istediğim birkaç detay var; başta da söylediğim gibi

Amazon’da hesap açmak kolay değil, günden güne de zorlaşıyor. Biliyorsunuz Ağustos 2020’de Amazon Türk hesaplarını kapatmıştı, Ekim 2020’den beri ise Amazon ABD’de Türk şirketlerine izin veriyor. Haziran 2019’da da Türk şirketlerini Avrupa’ya açmıştı… Yine bundan 3 sene önce suspend olmadan hesaplar açılıyordu; şimdi birçok doğrulama sonucu ancak açılabiliyor. Belki bundan sonra Amazon daha da zorlaştıracak. Bütün bunları söylememin sebebi; Amazon sürekli değişen ve değişime ayak uyduran da bir yapıya sahip. Sizin de aynı şekilde değişimi takip etmeniz ve ayak uydurmanız gerekiyor.

Diğer ülke pazarlarıyla ilgili de video’larımızı takip etmeyi unutmayın.

Amazon’da satış eğitim paketlerimize veya mentorluk hizmetlerimize buradan göz atabilirsiniz.

 • Recep

  14 Aralık 2021 saat 19:46

  merhabalar, bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Benim merak ettiğim konu şu, kendime bir tane şahış şirketi kurup bu şirket ile amazon com ea cad ve jp sitelerinden aynı anda satıcı hesabı açabilirmiyim. 1 şirket ile 4 tane amazon uzantılı sitelerinden mağaza kurmamıza izin veriliyormu. yoksa her bi amazon uzantılı sitesi için farklı şirketlermi açmamız gerekiiyor. cevaplarsanız çok sevinirim

  Cevap

 • Aytaç

  27 Aralık 2021 saat 14:07

  Amazon USA hesabıma Avrupa yı ekleyemediğim için kendi bilgilerimle Avrupa hesabı açtım ve bu hesapları birleştirmeye çalıştım olmadı.Durumu Amazona bildirdim iki hesabım vs olduğunu açıkça yazdım.Bundan 1 ay sonra hesaplarım suspend oldu.Avrupa hesabımı kapatsam suspend çözümüne olumlu etkisi olur mu?

  Cevap

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası