Amazon'da satışa başlamak ve Amazona FBA nedir?- suspendplus.com

4 Şubat 2021by Suspendplus0

Amazon’da satışa başlamak?

Amazon’da satışa başlamak? Amazon’da satışa başlamak için muhtemelen kendinizi geliştiriyor, insanları eğitiyor olabilirsiniz veya ilk kez Amazon’a özgü bir süreçten geçiyorsunuz. Hepimizin ortak bir amacı var Amazonla birlikte hedeflerimizi, hayallerimizi gerçekleştirebilmek.

Teknolojik sıçramaların etkisi ile global yakınlaşma her geçen yıl etkisini daha çok arttırıyor ve hayatımızın her alanında birçok değişiklik şartları gözle görülür ölçüde farklılaştırmaya başladı.

21. yüzyılda bu değişime ayak uydurabilenler fırsatları yakalayabilecekler. Biz de fırsatları yakalayan insanlardan olmak için kendimizi geliştirmek ve omzumuza apolet takmak zorundayız.

Bu apolet benzetmesini yapmamın nedeni çoğu insanın bilmediği e ticaret sitelerinde satış yapmayı öğrenmek ve profesyonelleşmek diğer insanlardan bir iki adım bizi öne çıkartıyor.

Bu e ticaret sitelerinin en büyüğü de Amazon olduğu için burada satış yapmak istiyoruz.

Hızlandırılmış gönderim, geri bildirim, derecelendirmeler, optimizasyon ve sponsorlu arama genellikle işletmenizin yeni sınırlarıdır. Bunların hepsi meşru endişelerdir ve yeni bir Amazon satıcısının dikkatini çeker, ancak bu sorunlara birçok çözüm vardır.

Amazon’da satışa başlamak korkutucu olabilir ancak Amazon pazarına hedeflerinize ve şirket yapınıza uyacak şekilde nasıl girildiğini şekillendirerek, sınırlı riskle yapılabilir.

İşe başladıktan sonra satış sürecini basitleştirmek için SellerApp, hizmetler, danışmanlıklar gibi mecralar kullanılabilir.

Amazon bir İsviçre çakısının bıçağı gibi bir alışveriş sitesidir. Kesinlikle temel düzeyinde kullanırsanız, değerinin %95’ini kaçırırsınız. Amazon’da satışa başlamak söz konusu olduğunda daha büyük düşünün, başarınız çok daha büyük olacaktır. Satış yönteminizi doğru şekilde ayarlayarak Amazon’da çok daha az iş yaparak bir sürü para kazanabilirsiniz.

FBA, tipik Amazon listesinin daha gelişmiş versiyonudur. Hala satıcısınızdır, ancak Amazon’un depolarına envanter gönderiyorsunuz. Şimdi, bir ürün satıldığında, Amazon ürünlerinizi otomatik olarak alır, paketler ve alıcılara gönderir (ücretli). Ayrıca, izleme ve iade gibi tüm temel müşteri hizmetleri görevlerini yerine getirir.

Bu yöntemi kullanmak öğelerinizi Prime’a uygun hale getirir. Bu, alıcılar ve Amazon’un arama algoritması için caziptir. Bununla birlikte, Amazon’un depolarını kullanarak hem satış hacmini hem kâr marjını artırabilirsiniz.

Maliyetine satılan ürünler, zararla satılan ürünlerdir. Bu popüler perakende stratejisi özellikle Amazon’da iyi çalışır. Bunu tıraş bıçağı stratejisi olarak düşünebilirsiniz. Bilmeyenler için, çoğu tıraş tedarik şirketi tıraş makinelerini zararla satar, ancak usturalar için oldukça karlı bir biçimlendirme ile yeni bıçaklar satar. Müşteriler, yeni jilet satın almaktan hala daha ucuz oldukları için overpriced jilet bıçaklarını daha sonra satın alırlar ve böylece net kar olur.

1- İyi bir satıcı puanı oluşturma

Yüksek bir Amazon satıcı puanına sahip olana kadar herhangi bir şey satmak neredeyse imkansızdır. Zararda satmak, kendinizi güvenilir bir satıcı olarak tanımlamak için ihtiyacınız olan ilk satışları elde etmenize yardımcı olabilir.

2- Ürün incelemelerini oluşturma

Maliyetine ürünler, henüz Amazon yorumu bulunmayan yeni bir ürün veya marka oluşturulmasına yardımcı olabilir. Özellikle Amazon’un Kindle Direct Publishing’i kullanan yayıncılar, kitabı satmadan önce dikkat çekmek için ücretsiz kitap promosyonlarını kullanarak genellikle oldukça başarılı olurlar.

3- Alıcıların satıcı profilinize getirilmesi

Ürünlerinizden biriyle ilgilenen alıcılar, satmanız gereken diğer şeyleri beğenebilir. Bu nedenle onlara seçiminizin geri kalanını görecekleri profilinize götürmek istersiniz. Ucuz fiyat vermek iki ana nedenden dolayı insanları profilinize yönlendirir: Düşük fiyatınızı gördükten sonra listeye tıklayabilirler. Ardından, belirli bir ürünü satın almak istemeseler bile, daha fazla istedikleri benzer ürünleriz olup olmadığını görmek isteyebilirler. Öğeyi satın alabilir ve ardından mağazanızda uyumlu aksesuarlar veya diğer ilgili öğeler için kontrol edebilirler.

Açıkçası, birisinin daha ucuz ürünler satması gerekir ve genellikle maliyetine satılan ürünleri kullanırken bunu yapmak cazip gelir. Bununla birlikte, yüksek kaliteli ürünlere bağlı kalmak genellikle daha iyi sonuçlar alır. Bunun nedeni müşterilerin satın alma işlemlerinden memnun olma olasılığı yüksek kaliteli ürünlerde daha yüksektir. Bu, daha az iade isteği ve olumsuz inceleme anlamına gelir. İade taleplerini düşük tutmak kayıplarınızı azaltacaktır, satışa odaklanmak için daha fazla zamanınız olacaktır ve yüksek Amazon satıcı puanıyla, satış yapma olasılığınız daha da yüksektir. Amazon müşterilerinin özellikle cimri olmadıklarını da belirtmek gerekir. Ortalama bir Amazon alıcısı, deneyimlerinin ve ürünün kalitesine çok daha fazla önem verir.

BuyBox kazanmak için müşteri hizmetlerine öncelik verin.

BuyBox Amazon’un kutsal kasesi ve en başarılı Amazon satış stratejilerinin nihai hedefidir. Genel olarak, Amazon satışlarının %90’ının BuyBox aracılığıyla yapıldığı ve BuyBox’ı kazanan satıcıların genellikle rakiplerinden %20 daha yüksek fiyatlarla satış yapabildikleri söylenir. Web sitenizin Google’da 1. sırada olması kadar büyük bir anlaşmadır bu. Amazon, BuyBox’ı kimin kazanabileceğini belirlemek için çok çeşitli ölçüler kullanır ve asla kesin sayılar vermez.

Amazon’da satış eğitim paketlerimize veya mentorluk hizmetlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası