Amerika’daki Şirketinize Banka Hesabı Açmak - suspendplus.com

4 Kasım 2021by Suspendplus0

Amerika’daki Şirketinize Banka Hesabı Açmak

Amerika’daki Şirketinize Banka Hesabı Açmak. Öncelikle Amerika Birleşik Devletleri’nde gelir idaresi alanında faaliyet gösteren devlet dairesi olan IRS’in talimatlarına göre kişisel harcamalarınız, varlıklarınız ile şirket harcamalarını, varlıklarını ayırmanız çok kritik. Herhangi bir hukuki süreç olduğu zaman veyahut gelir idaresi başkanlığı vergi beyanını sezonu sonrası hakkınızdaki inceleme başlatıp muhasebe kayıtlarınızı görmek istediği zaman tüm harcamalarınızın karışık olması ciddi sorunlar yaratacaktır. Haklı iken haksız duruma düşebilirsiniz, normalde şirket gideri olan bir gideri kanıtlayamadığınız için kişisel gider olarak sayılabilir ve cebinizden ciddi paralar çıkabilir. Diğer taraftan ise Amazon’daki hesabınızın sorunsuz şekilde ilerlemesi için şirketiniz adına zaten bir banka hesabı olmalı. Bu sebeplerden dolayı şirketiniz için bir ticari banka hesabınızın olması en mühim noktalardan bir tanesi. Peki yerel banka hesabı nedir, avantajları nedir, online olarak açılabiliyor mu, Payoneer bir yerel banka mıdır?

Şirketinizin üzerine yerel bir banka hesabı açmak mümkün ancak ya işletme member-managed ise memberlarından birisinin, manager-managed ise managerlerden birisinin SSN’e sahip olması ya da Amerika’ya gitmeniz gerekmektedir. Tüm bankalar belli bir süredir online olarak, SSN’e sahip olmayan kişilere ait şirketlere banka hesapları açmıyorlar, ıslak imza olmadan hiç bir şekilde bir adım atmıyorlar. Öte yandan bazı bankalar, bazı aracı firmalara belli kontenjanlar sağlıyorlar ve ilgili müşterilerine debit card verebiliyorlar fakat bunun hangi bankadan olacağını, ileride sorun yaşanıp, yaşanmayacağının garantisini veremiyorlar. Bundan dolayı çözüm yolu olarak sanal bankaların kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bu anlamda da Payoneer Business ve Mercury bir numaralı konumdalar.

Elbette Amerika’daki birisine vekalet vererek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz ki bu konuda hizmet verenlerin tamamı bu şekilde yapıyor ancak buradaki güven faktörü, herkes için sorgulanabilmeli aksi taktirde büyük sorunlar yaşanabilir.

Suspendplus olarak ise EIN numaranızı aldıktan sonra Amerika’ya gitmenize veya şirket ortağı olarak bizi göstermenize gerek kalmadan bir yerel bankasının yapabildiği tüm işlemleri gerçekleştiren Payoneer Business ve Mercury banka hesabınızı açıyoruz.

Detaylı bilgi için: https://www.suspendplus.com/amerikada-sirket-kurulumu/

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası