Avustralya Amazon FBA Private Label - suspendplus.com

7 Şubat 20210

Avustralya Amazon FBA Private Label

Avustralya Amazon FBA Private Label
Avustralya Amazon FBA Private Label 1 ayda 7.140 USD Ciro nasıl yaptık?

Amazon Avustralya Pazarına Private Label Ürün Sürmenin Yolları

Amazon’un sunduğu fırsatlardan yararlanmak için bakış açınızı genişletmeniz çok önemli. Bu noktada yeni pazarlara girmekten çekinmeyin. Amazon’da yepyeni pazarları keşfetmenin sizce de zamanı gelmedi mi? Singapur, Kanada, BAE, Meksika, Avustralya’da birçok satıcı yok. Bu pazarlar deneme yanılma yapmak için çok ideal pazarlar. Bugün sizlere Amazon Avustralya’da satış yapmaktan bahsedeceğim. Amazon FBA Private Label ürün sahibi olanları çok ilgilendiren ipuçları paylaşacağım.

Avustralya Amazon'da satış yapmak

Avustralya Amazon FBA Private Label

Amazon Avustralya’da lansman yapmadan PPC ile 1 ay gibi kısa sürede çok başarılı bir gelir elde ettik. Daha önce ABD pazarında sattığımız Private Label bir ürünü, Avustralya pazarında listeledik. Amazon depolarında FBA olarak çalışmak istedik. Ürünlerimizi Amazon deposuna gönderdiğimizde lansman ya da PPC ile ilerlemeniz gerekiyor. Biz de tercihimizi PPC’den yana kullandık.

PPC ve ACOS

Avustralya Amazon FBA Private Label

Şimdi sizlerle Business Report’ı açıp Advertising modülüne girerek PPC tool’una bakacağız.

Öncelikle dikkatinizi çekmek istediğim bir konu var; Avustralya, Dubai ve Singapur pazarlarında satış yaptığınızda ürünün ne kadar satıldığını göremiyorsunuz depodan çıkınca ancak gözüküyor.

Amazon FBA sisteminin önemi

Avustralya Amazon FBA Private Label

Biz Private Label bir ürünle Avustralya Amazon pazarında sadece PPC yaparak yaklaşık 1 ayda 7 bin Avustralya Doları ciro yaptık. Out of stock olmadık, depoda ürünlerimiz mevcut. Buradaki ivme de Amazon Singapur pazarında yaşadığımız ivme ile aynı. O videoyu da izlemenizi öneririm; çünkü alternatif pazarlarla ilgili birbirini besleyen ve destekleyen yorumlarımız oluyor.

Avustralya Amazon'da pazarlama satış stratejiniz nedir?

Avustralya Amazon FBA Private Label

Herkesin PPC’yi merak ettiğini biliyorum. Hızlıca ACoS’umuz nasıl oldu ona da bakalım. Gördüğünüz gibi; 9,25, bu daha önce 7-8 civarındaydı ama bazılarını deneme yanılma yaptığımız için ACoSumuz yükseldi. Ama bu normal. 225 dolara 2 bin dolar gerçekten iyi. Deneme yanılmalar pazar yerlerini anlamak için çok daha etkili olur, o yüzden kontrollü bir şekilde deneme yanılma yapmanızda fayda var. Ayrıca iyi bir optimizasyon yapmak lazım. Impressions gördüğünüz gibi baya kuvvetli ve istediğimiz seviyelerde. ACoSu aşağıda çekersek tabii çok daha iyi.

Amazon Avustralya

Avustralya Amazon FBA Private Label

Unutmayın her şey mükemmel olacak diye bir şey yok.

Burada deneme yanılma girişimlerimizden bahsetmek istiyorum. ABD’de satış geçmişiniz yoksa da sıfırdan bu pazarlara da girebilirsiniz. Bunun önünde bir engel yok çünkü aldığınız ASIN globaldir. Aynı ASIN üzerinden daha sonra ABD ve diğer pazar yerlerine satış yapabilirsiniz. Buradan yorumlar aldıktan sonra diğer pazar yerlerine de bu yorumları çekebilirsiniz.

Katma değerli ürün ve İnovasyon

Avustralya Amazon FBA Private Label

Ürününüze güveniyorsanız, iyi inovasyon, iyi bundle yaptım diyorsanız alternatif pazarları düşünün. ABD pazarında ise son derece dikkatli olun; çünkü Çinliler çok rekabetçi ve sadece Çinlilerle de bitmiyor. ABD pazarında dünyanın her yeriyle rekabet etmek zorunda kalıyorsunuz. Diğer pazar yerleri bu anlamda daha boş, ürününüze güveniyorsanız küçük bir PPC ile ürününüzü satabilir ve çok karlı gelir elde edebiliriniz.

Diğer ülke pazarlarıyla ilgili de video’larımızı takip etmeyi unutmayın.

Amazon’da satış eğitim paketlerimize veya mentorluk hizmetlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Hakkımızda | Ali YalçınMesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası