EIN Başvurusunun Yanlış Yapılması - suspendplus.com

27 Kasım 20190

EIN Başvurusunun Yanlış Yapılması

Employer Identification Number (EIN), IRS tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren teşebbüsleri tanımlama amacıyla sağlanan 9 haneli bir numaradır. Çalışanı olmayan veyahut “excise tax” yükümlülüğü olmayan şirketler için IRS bu numaranın alınmasını zorunlu tutmaz. Ancak eğer şirket vergilendirilebilir bir kazanç elde edecek veya banka hesabı açacak ya da eyalet tarafından EIN alma zorunluluğu mevcut ise şirket sahibinin, şirket adına bu numarayı alması gerekmektedir. Amazon’da hesap açılışı için hem şirket üzerine banka hesabı olması gerektiği hem de hesap açılışının ardından gelen tax interview kısmında şirketin vergi numarasının girilmesi gerektiği için Amazon satıcılarının EIN numarası almak zorundadır. 

Posta Kutusuna Şirket Açmak

Bu numarayı almak için kişinin/kurumun Form SS-4’ü doldurularak IRS’e iletilmesi gerekmektedir. Non-us olarak tanımlanan kişilerin sahip oldukları işletmeleri için yapılacak başvurularda doldurulan kısımlar çok dikkatle incelenmelidir. Bu formunun yanlış/eksik doldurulmasından ötürü Amazon’da şirket hesabı açılışında engeller çıkabilir.

Amazon, hesap açılışının en son adımı olan Tax Interview’e girilen bilgilerin doğruluğunu IRS’in veritabanından kontrol etmektedir. Bu kontrolü IRS’in e-Services uygulamasındaki TIN Matching ile yapmaktadır. Eğer EIN başvurusunda doldurulması gereken alanı boş bırakıp, boş bırakılması gereken alanı doldurursanız bu aşamadaki kontrolde Amazon, yanlış bilgi girdiğinizi bildirerek hesabınızı 30 gün içerisinde suspend edecektir. 

Suspendplus olarak, onlarca şirket hesabı açmış Amerikalı uzman ekibimiz ile birlikte danışanlarımızın EIN formlarını Amazon politikalarına uygun, dikkatli ve bilinçli şekilde dolduruyor, başarılı bir şekilde hesap açılışlarınızı gerçekleştiriyoruz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Hakkımızda | Ali YalçınMesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası