Soru & Cevap - suspendplus.com

Soru & Cevap

Amazon FBA nedir?
Amazon günümüzde dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biridir. Online alışveriş hizmetinin yanı sıra Prime, Audible, ve Amazon FBA gibi hizmetler de vermektedir. Amazon FBA 2006 yılında, satıcılara depolama ve lojistik konusunda yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir hizmettir. Yapmanız gereken tek şey ürünlerinizi Amazon depolarına göndermektir. Geri kalan depolama, paketleme, nakliye ve iade gibi işlemlerin hepsini şirket sizin yerinize yapmaktadır.
Amazon FBM nedir?
Amazon FBM yani kısaca kendi deponuzdan ürün gönderimi yaparak, Amazon üzerinden satış işlemi gerçekleştirmenin en bilindik yoludur. Siteye yüklediğiniz ürünlere alıcı çıktığında satışınızı gerçekleştirirsiniz. Bu süreçte kargo, depolama, paketleme gibi işlemleri de sizin gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Amazon FBA Private Label nedir?
Amazon FBA Private Label tam olarak kendi marka veya markalarınıza ait ürünlerinizi Amazon deposuna göndermek. Daha sonra Amazon sizin ürünlerinizin kargo, iade ve paketleme gibi tüm ihtiyaçlarını sizin yerine yapmasıdır.<
Amazon FBA Retail Arbitrage nedir?
Amazon FBA Retail Arbitrage tam olarak global markaların veya başka markaların ürünlerini fiziksel mağaza veya depolardan toptan alarak Amazon deposuna göndermek. Tabii maalesef bu kadar olmuyor. O markaların kategorilerini Amazon satıcı paneli üzerinden onay almanız gerekiyor. Daha sonra ise Amazon FBA sizin ürünlerinizin kargo, iade ve paketleme gibi tüm ihtiyaçlarını sizin yerine yapmasıdır.
Amazon FBA Online Arbitrage nedir?
Amazon FBA Online Arbitrage tam olarak global markaların veya başka markaların ürünlerini sanal mağaza veya sanal depolardan toptan alarak Amazon deposuna göndermek. Tabii maalesef bu kadar olmuyor. O markaların kategorilerini Amazon satıcı paneli üzerinden onay almanız gerekiyor. Ayrıca burada dikkat etmeniz gereken başka bir husus, Amazon Online Arbitrage yapacağınız taktirde ara depo kullandığınız zaman tüm paketleme işlemlerini ara depo yapacağı için, sizden ek ücret alacaktır. Amazon FBA daha sonra ise Amazon FBA sizin ürünlerinizin kargo, iade ve paketleme gibi tüm ihtiyaçlarını sizin yerine yapmasıdır.
Amazon Dropshipping nedir?
Amazon dropshipping iş modelini “stoksuz e-ticaret” olarak düşünebilirsiniz. Bu ticaret modelinde satışı gerçekleştirilen ürünler online e-ticaret mağazanlarından veya Amazon'un olduğu diğer ülkelerden sipariş edilir. Ürünü satın aldığınız sanal mağaza veya online e-ticaret üzerinden direkt müşteriye hediye paketi olarak gönderilir. Bunun için ilk olarak Amazon'un olduğu ülkelerde mağaza açmak gerekir.
Dropshipping tehlikeli mi?
Dropshipping tehlikeli mi? Aslında bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır. Amazon Amerika veya Amazon'un bazı ülkelerinde bu iş modelini yapmayı düşünüyorsanız, sizin için tehlikeli olacaktır. Tecrübelerimize istinaden Amazon'un olduğu platformlarda dropshipping yapmak bir hayli tehlikeli. Amazon hesabınızı suspend durumuna aldığında içeride paranızın kalma ihtimali mevcut.
Dropshipping sermaye gerektirir mi?
Dropshipping sermaye gerektirmiyor gibi söylemlere hepiniz maruz kalmışsınızdır. Ancak size en basit şekilde cevap vermek gerekirse, Evet! Buradaki sermaye, sizin kredi kartınızdaki limitiniz. Kredi kartınızda 20.000TL veya 1.000TL limit varsa, siz o kadar ürün alımı yapabilirsiniz. Kısaca, toplam 1.000 TL tutarında sipariş geldiği taktirde sizin sermayeniz bitmiş oluyor ve siz bu yatırdığınız sermayeyi kar ile birlikte geri almanız 30-40 gün.
Amazon Avrupa için şirket kurmak gerekir mi?
Haziran 2019 yılında Amazon Avrupa ekibi Türk şirketlerine Amazon'un olduğu Avrupa ülkelerinde Türk şirketleri satış yapabilmesi için hesap açılışını aktif etti. Amazon Avrupa'da satış yapabilmek için; Şahıs işletmesi, Esnaf ve Sanatkarlar, Limited Şirketi ve Anonim Şirkete ihtiyacınız vardır.
Amazon Giveaway nedir, nasıl yapılır?
Amazon'da Private Label FBA iş modeliyle satış yapacağınız zaman ihtiyacınız olan bir bedava ürün dağıtım yöntemidir. Bu yöntem ile ürünü bedava veya kupon ile dağıtarak ürününüze hacim kazandırabilirsiniz. Ancak bu durum Amazon politikalarına uymaz.
Amazon Lansman nedir, nasıl yapılır?
Amazon'da Private Label FBA iş modeliyle satış yapacağınız zaman belirlediğiniz kelimeler ile ürününüzü bedava veya kupon ile dağıtım yöntemidir. Amazon'da lansman yapacağınız zaman istediğiniz kelimelerde ön plana gelebilirsiniz. Bu durum Amazon politikalarına uygun değildir.
Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası