İşletme Sözleşmeniz Neden Olmalı? - suspendplus.com

1 Aralık 20190

İşletme Sözleşmeniz Neden Olmalı?

Operating agreement, işletme sözleşmesi olarak da bilinir, işletmenin faaliyetlerini tanımlamakta, oluşumunu ve takip edilen prosedürleri listelemektedir. Bu sözleşme, şirket sahibi için yararlıdır ve işlemlerin uygun bir şekilde kayıtlarda tutulmasını sağlamak için iyi bir yoldur. Bir işletme sözleşmesi yapmak ve faaliyet kayıtlarını tutmak, şirketin borç ve vergi amaçlı olarak sahibinden ayrılmasına yardımcı olur. Bir işletme sözleşmesiniz yok ise, işinizin sizden ayrı olduğunu göstermek daha zor olacaktır. Özellikle de bir “yükümlülük” sorunu varsa bu çok önemli bir detaydır. Ayrıca işletme sözleşmesi, şirket sahibi ölürse veya işi yönetemez ise ne olacağını da açıklayabilir. Eğer spesifik olarak bu durumu açıklayan bir madde koyar iseniz, herhangi bir sorun yaşamadan işlerin yürütülmesini istediğiniz birisine aktarabilirsiniz. Diğer türlü hukuki bir savaşın başlaması kaçınılmaz olacaktır. Eğer şirketinizin, işletme sözleşmesi yok ise şirketin kurulduğu eyaletteki varsayılan kurallar, şirketinizin kuralları olarak geçmektedir. İşletme varlıklarınızı nasıl elden çıkaracağınızı eyalet tarafından belirlenmesi, isteyeceğiniz bir durum olmayacaktır.

Suspendplus olarak Amerikalı iş ortaklarımız ile birlikte şirketinize özel işletme sözleşmesi hazırlıyoruz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Hakkımızda | Ali YalçınMesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası