ITIN nedir, ihtiyaç var mıdır? - suspendplus.com

6 Aralık 2019by Suspendplus0

ITIN nedir ihtiyaç var mıdır?

ITIN nedir, ihtiyaç var mıdır? Açılımı Individual Taxpayer Identification Number olan ITIN, bireysel mükellef kimlik numarasıdır. Şirketlerin vergi amaçlı kullandıkları EIN olarak kısaltılmış Employer Identification Number’dan farklıdır. ITIN bireyler içindir ve Sosyal Güvenlik Numarasının (SSN) eşdeğeridir.

Bu numarayı alan insanların yaptıkları dolandırıcılıklar nedeniyle yıllar içerisinde Amerika hükümeti, ITIN alma sürecini zorlaştırmıştır. Eğer vergi beyannamesi vermeniz gerekiyor, bir ABD vergi mükellefinin ABD vatandaşı veya ikameti olmayan eşi veya bağımlı bir çocuğu, ABD’de de ticari veya etkin bir şekilde bağlantılı geliriniz var veya ABD’de herhangi bir vergi beyannamesi yükümlülüğünüz var ise ITIN’e ihtiyacınız olabilir.

ITIN nedir ihtiyaç var mıdır? Non-us olarak ITINi almak için bir Amerika şirketinizin ve şirketinize atanan bir EINin olması reddedilme ihtimalinizi en aza düşürecektir. Bundan dolayı bu işlemleri başlatırken; EIN Dökümanı, renkli taranmış haliyle Pasaport, renkli taranmış haliyle Amerika Vizesi (eğer varsa) ve adresiniz elinizde olması şarttır.

Gerekli dökümanları hazırladıktan sonra Internal Revenue Service (IRS)’e göndermelisiniz. 40-60 gün içerisinde yapmış olduğunuz başvurunun sonucu elinize ulaşacaktır. Eğer başvurunuz reddedilebilmiş ise, hangi sebeplerden dolayı reddedildiğinizi anlayıp ona göre yeniden başvurmanız gerekmektedir.

Suspendplus olarak, daha önce yüzlerce ITIN alımı yapmış profesyonel servis sağlayıcımız ile birlikte danışanlarımıza bu süreçte çok daha yüksek ihtimalli başvurular yapıyoruz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası