Limited Liability Company (LLC) nedir? - suspendplus.com

2 Aralık 20190

Limited Liability Company (LLC) nedir?

Limited Liability Company (LLC), Amerika’daki bütün eyaletler tarafından kabul edilen, sole proprietorship, partnership ve corporation türlerinin en iyi faydalarını kombinlemiş bir işletme türüdür. LLC, kendi başına vergilendirilebilen bir işletme türü olmadığı için sahibine sole proprietorship gibi basit bir vergi beyannamesi vermesine izin verir. Böylelikle işletmenin, gelir giderlerini kişisel vergi beyanınızda belirtebilirsiniz. Aynı zamanda corporationdaki kayıt tutulma prosedürleri bu işletme türü için geçerli olmayıp, daha basit düzeyde ilerlemektedir. Bir LLC’nin sahipleri, şirketin ticari borçlarından, hukuki işlemlerinden dolayı da kişisel olarak asla sorumlu tutulamaz ancak “Sınırlı sorumluluk” olarak kayıtlara geçen bu özelliğin, işletme sahiplerinin illegal, sorumsuzca veya etik dışı davranması sonucunda kaybedilmesi ihtimaller arasındadır. Bundan dolayı şirketin kurulma aşaması dahil yürütülme sürecinde dikkatli davranmanız gerekmektedir. Aksi takdirde, IRS’in veya “alacakların” Türkiye ile iletişime geçip, yasal işlemler yapması söz konusu olabilir.

Neden Amerika’da Şirket Kurmalıyım?

Suspendplus olarak Amerikalı iş ortaklarımız ile birlikte operasyonunuza ve Amazon’a en uygun şirket tipini belirliyor ve şirketinizin açılış işlemlerini başlatıyoruz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Hakkımızda | Ali YalçınMesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası