Limited Liability Company ve Limited Liability Corporation arasındaki fark nedir? - suspendplus.com

5 Aralık 20190

Limited Liability Company ve Limited Liability Corporation arasındaki fark nedir?

Internet üzerinde LLC’nin açılımını “Limited Liability Corporation” olarak söyleyen hem Türkçe hem yabancı kaynaklar mevcut. Hatta bu kaynakları oluşturan kişi/kurumların bazıları şirket açılımı hizmeti veriyor. Bu açılım doğru olmamakla beraber, “Limited Liability Corporation” diye bir corporation tipi bulunmamaktadır. Corporation, LLC’den ap ayrı bir yapıya sahip olan farklı bir işletme tipidir. LLC kurmak için tüzük veya kurumsal tüzük zorunlu olmadığı için Corporation’a göre kurulması daha kolaydır. Corporation’da bu tüzüğün hazırlanması gerekmektedir. LLC’nin açılımı Limited Liability Company idir. LLCler iş dünyasında oldukça yeni olduğu için, bu konuda bir çok bilgi karmaşıklığı mevcut. Bir çok uzman ve avukatlar bilgi yanlışlığından dolayı LLC kurulumunda uzak durmaktadır. Örneğin corporationların yükümlülük anlamında LLC’lerden daha güvenilir olduğu, LLC’lerin yalnızca küçük işletmeler için olduğu bilgileri yanlıştır.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Hakkımızda | Ali YalçınMesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası