Member-Managed LLC vs Manager-Managed LLC - suspendplus.com

30 Kasım 20190

Member-Managed LLC vs Manager-Managed LLC

Member, LLC’nin sahibi olup corporationdaki stockholder’a benzemektedir. Manager ise memberlar tarafından LLC’nin yönetmesi için seçtiği kişidir ve corporationdaki directora benzemektedir. Manager ayrıca member da olabilmektedir.

Member-Managed LLC, tüm memberların (sahiplerin) sözleşmelere ve anlaşmalara LLC adına ve günlük operasyonlarda, işletme kararlarında yer alma yetkisinin olduğu yönetme biçimidir. Karar alma sürecinde tüm memberların (sahiplerin) söz hakkı vardır ve herhangi bir yönetim kurulu olmadığı için sözleşmeler, kredi anlaşmaları gibi belirli kararları fikir birliği ile yapılması gerekmektedir. Çoğu eyalette, şirket kurulumunda manager bilgisi paylaşmaz iseniz işletmeniz member-managed LLC olarak geçecektir. Eğer işletmeniz single-member LLC ise, siz hem manager rolünde hem de member rolünde olacaksınız. Ürün alım, satım yapıyorsanız ya da hizmet sunuyor ise member-managed LLC sizin için en iyi opsiyon olabilir. Böylece, işinizin günlük faaliyetlerini denetleyebilir, aynı zamanda gözetim ve karar alma yetkisine de sahip olabilirsiniz. Çoğu küçük işletmeler, verdiği özgürlükten dolayı member-managed LLC’yi tercih ediyorlar.

Posta Kutusuna Şirket Açmak

Bazı durumlarda manager-management yapısı sizin için daha sağlıklı olabilir. Eğer işletmenizi manager-managed yapmak istiyorsanız işletmenin faaliyetlerini denetlemek için bir veya daha fazla manager atamalısınız. Bunu yaptıktan sonra LLC adına yetkiye sadece managerlar sahip olur ve bu yetkiyi sözleşmelerde, anlaşmalarda kullanırlar. Bu şirket tiplerine en yaygın örnek olarak, bazı memberların yalnızca işletmede pasif yatırımcı olmak istediği durumu verebiliriz. Şirketin yönetim sorumluluklarını managerlara bıraktığı için, yatırımcılar kendilerini daha rahat hissederler. Eğer şirket member/memberlar tarafından aktif olarak yönetilmek için çok büyük ve kompleks ise, işletme yönetimi anlamında bir bilgisi olmayan yatırımcı memberlar mevcut ise veya önemli iş kararları üzerinde anlaşamayacak memberları olan ve bu kararları almak için bir managera ihtiyaç duyan bir ortam mevcut ise manager-managed LLC tam size göre.

Suspendplus olarak operasyonunuza en uygun şirket tipini Amerikalı iş ortaklarımız ile belirliyor, süreci büyük özveri ile takip ediyoruz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Hakkımızda | Ali YalçınMesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası