Neden Registered Agentınız Bir Şirket Olmalı? - suspendplus.com

28 Kasım 20190

Neden Registered Agentınız Bir Şirket Olmalı?

Eyalet sekreterleri, şirketin sıkıntılarını sorunlarını Registered Agent ile paylaşmakta ve şirket sahibine ulaştırıldığını kabul etmektedir. Registered agent bir kişi veya şirket olabilir ancak kesinlikle fiziksel bir adrese sahip olmalıdır. Bu adresteki söz konusu kişi veya şirket müsait olmasa bile, gelen postaların sık sık alınması ve incelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde size geç ulaşabilecek bir uyarı, şirketinizi kaybetmenize bile sebebiyet verebilir. Ayrıca eyalet içinde yaşamayan Registered Agent’a sahip şirketler, devlet sekreteri tarafından feshedilebilmektedir.

Posta Kutusuna Şirket Açmak

Eyaletler ve federal hükümet tarafından yasal belgelerin ulaştırması için görevlendirilen çalışanlar mevcuttur ve bu çalışanlara Process Server ismi verilir. Eğer bir Process Server, Registered Agent’ınıza ulaşamaz ise ilgili eyalete, mahkemeye dökümanların ulaşmadığını bildirerek şirketinizi çok büyük sıkıntıya sokabilir. Registered Agent’ınız bir kişi ise (siz, aile dostunuz, arkadaşınız, tanıdığınız vb) böyle bir durumu yaşamanız kaçınılmazdır. 

Eğer şirketinizin Registered Agent’ı bir kişi ise aşağıdaki sebeplerden dolayı Process Server ona yani şirketinize erişemeyebilir:

  • kişi çalışma saatlerinde* adresinde olmayabilir, (*Eyaletler, Registered Agent’ınızın normal çalışma saatlerinde görevlerini yürüttüklerini kabul eder.)
  • kişi tatile çıkmış olabilir,
  • kişi başka bir yere taşınmış ve bunu bildirmemiş olabilir. 

Elbette her gün şirketiniz için Registered Agent’a bir yasal belge ulaşmayacaktır ancak önemli zamanlarda  bu bildirinin size ulaşmaması büyük sorunlara yol açabilir. Bu anlamda eyaletlere ticari kayıtlı Registered Agentları kullanmanız sizin ve işletmeniz için daha güvenli olacaktır. Böylelikle Registered Agent’ınız şu an adresinde mi, tatile çıktı mı diye endişenlenmenize gerek kalmaz. 

Suspendplus olarak tüm eyaletlerde ticari kaydı bulunan Amerikalı iş ortağımız ile birlikte danışanlarımıza Registered Agent hizmeti vermekteyiz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Hakkımızda | Ali YalçınMesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası