Posta Kutusuna Şirket Açmak - PO BOX - suspendplus.com

29 Kasım 20190

Posta Kutusuna Şirket Açmak – PO BOX

Şirket kurulumu sırasında, kişiler eyaletlere birincil iş yeri adresi belirtmek zorundadır. Bu iş yeri adresi fiziksel adres de posta kutusu da olabilir ancak söz konusu olan posta kutusunun sağlayıcısı bu posta kutusuna gerçek bir sokak adresi sağlamalı ve paket teslimatlarına izin vermelidir. Eğer kayıtlı posta veya taahhütlü posta kabul edemeyen bir posta kutusu ise şirket kurulum sırasında iş yeri adresi olarak kesinlikle belirtilemez. 

Eyaletlerin posta kutusu üzerine şirket kurulmasına izin vermesinin asıl sebebi ise, şirket kuruluşunda yasal bildirimleri almak için belirlenmiş tescilli bir registered agent tanımlanma zorunluluğudur. Eyalet sekreterleri, şirketin sıkıntılarını sorunlarını Registered Agent ile paylaşmakta ve şirket sahibine ulaştırıldığını kabul etmektedir. Registered Agent bir kişi veya şirket olabilir ancak kesinlikle fiziksel bir adrese sahip olmalıdır. Bu adresteki söz konusu kişi veya şirket müsait olmasa bile, gelen postaların sık sık alınması ve incelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde size geç ulaşabilecek bir uyarı, şirketinizi kaybetmenize bile sebebiyet verebilir. Ayrıca eyalet içinde yaşamayan Registered Agent’a sahip şirketler, devlet sekreteri tarafından feshedilebilmektedir.

Neden Registered Agentınız Bir Şirket Olmalı?

Çoğu Registered Agent kendi adresini şirketin kurulma adresi olarak da kullanılmasına izin vermektedir. Amazon satıcıları için bu durum çok tehlikelidir. Eğer aynı Registered Agent adresi üzerinden kurulan 2 farklı şirket, Amazon dünyasına giriş yapmak isterse Amazon tarafından ilişkilendirilmiş hesaplar sebebiyle Amazon hesapları suspend edilecektir. Hard delete şirket hesaplarına uygulanamadığı için de, aynı şirket ile tekrardan bir hesap açmak imkansızdır.

Instructions for Form SS-4’de Lines 4a–b’de de belirtildiği gibi EIN başvurusunda doldurulan SS-4 formunda 4a ve 4bye yazılan mailing address, tüm vergi beyannamelerinde kullanılacaktır. Buraya yazılan adreste herhangi bir kısıtlama yoktur. Dilerseniz fiziksel bir adres, dilerseniz de bir posta kutusu yazabilirsiniz. Ancak Instructions for Form SS-4’de Lines 5a–b’de de belirtildiği gibi eğer varlığın fiziksel adresi, mailing adresinden farklı ise 5a ve 5bye yazılan street adrese P.O box number girilemez. 

EIN Başvurusunun Yanlış Yapılması

Ayrıca çoğu banka, posta kutusuna sahip işletmelere kredi vermemenin yanında hesap açılımına da onay vermemektedir.

Amazon satıcıları sorunsuz bir şekilde şirket hesap açılımı gerçekleştirmek için, şirkete ait bir banka hesabına sahip olmalı ve IRS ile eyaletler arasında paylaşılan şirket verilerinin Amazon gözünde tutarlı olmasına dikkat etmelidir. Aksi takdirde, kurulan şirket üzerine Amazon hesap açılımı gerçekleştirilemez.

Suspendplus olarak danışanlarımızın şirketlerini Amerikalı iş ortaklarımızın sağladığı virtual office adresleri üzerine açıyor, banka hesaplarını alıyor ve Amazon hesap açılışlarını gerçekleştiriyoruz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Bilgilendirme
Suspendplus.com bir ALGRAY E-TİCARET İNOVASYON A.Ş. girişimidir.
Bize Yazabilirsiniz
Hizmet ve eğitimlerimiz ilgili merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz e-postalara 12-36 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 10:00 - 17:00
Cumartesi: 10:00 - 15:00
Pazar: Kapalı
Bizi Takip Edin
Sosyal Medya hesaplarımızı takip ederek en güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2021 Algray E-Ticaret İnovasyon A.Ş. suspendplus.com. Tüm hakları saklıdır.

Suspendplus.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları ALGRAY A.Ş. aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından suspendplus.com sorumlu tutulmaz.

Suspendplus.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası’nı kabul etmiş sayılırlar.

Hakkımızda | Ali YalçınMesafeli Satış Sözleşmesi Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası